• Tradycje i obrzędy naszej szkoły

• 1. Składanie przyrzeczenia i przyjęcie w poczet społeczności uczniowskiej klas pierwszych.

2. Przyjęcie uczniów klas pierwszych do grupy wiekowej „bosmanów” na rozkaz króla mórz i oceanów Neptuna. Chrzest morski klas pierwszych w dniu Święta Szkoły.

3.   Uroczyste obchody Święta Szkoły/ w rocznicę śmierci kapitana ż.w. Mamerta Stankiewicza.

Formy realizacji:

a)     konkurs wiedzy o patronie

b)    konkurs literacki na wiersz o morzu

c)     konkurs recytatorski o tematyce morskiej

d)    konkurs prac plastycznych i technicznych

e)     konkurs piosenki morskiej „Szanty”

f)      uroczysty apel i przedstawienie dorobku szkoły

4. Noszenie w czasie uroczystości i świąt szkolnych stroju galowego ( dziewczynki: granatowa spódnica, biała bluzka, kołnierz marynarski; chłopcy: granatowe spodnie, biała koszula, kołnierz marynarski).

5.  Obchody rocznic świąt państwowych

6.  Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

7.  Aktywne uczestnictwo młodzieży w działaniach ekologicznych:

a)     „Sprzątanie Świata”

b)    Obchody Dnia Ziemi

c)     Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

8.     Uroczyste rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego

9.     Nagradzanie najlepszych uczniów w nauce i zachowaniu nagrodami rzeczowymi:

a)     wpis wzorowych absolwentów do „Złotej Księgi”

b)    nagradzanie rodziców najlepszych absolwentów listami pochwalnymi

c)     nagradzanie dyplomami  rodziców uczniów biorący aktywny udział w życiu szkoły

10.Organizowanie szkolnych zawodów i olimpiad z różnych przedmiotów nauczania.

11.Aktywne uczestnictwo młodzieży w życiu i organizacji szkoły

a)     wybory do Samorządu Uczniowskiego