Nawigacja

 • Bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli i rodziców

  Bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli i rodziców
 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka

   

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu na twarzy oraz spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń!!!

                        Dzieci Świetlicy na fali

 • "Nic nie jest nam dane na zawsze”

  "Nic nie jest nam dane na zawsze”

  Przekonaliśmy się o tym dzisiaj.

  Tuż nad ranem odeszła od nas Przyjaciółka, Koleżanka, wieloletni Pedagog

  Beata Janik

  Beatko!

  Znajdowałaś w innych to, co najlepsze, dawałaś siebie, nie oczekując nic w zamian. Uczyniłaś świat wyjątkowym i odeszłaś…..

  Pociesza nas tylko myśl, że śmierć jest dopiero początkiem, nie końcem….

 • WOŚP

  WOŚP

  12 styczeń 2020 roku -  w czasie 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - graliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej...

   

                                  

  Opiekun grupy wolontariuszy, Justyna Dąbrowska

 • Wigilia w klasie 3a

  Wigilia w klasie 3a

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia w klasie 3a.

 • Podsumowanie konkursów szkolnych

  Podsumowanie konkursów szkolnych

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podsumowanie konkursów szkolnych.

 • Jasełka

  Jasełka

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • I ty zostałeś św. Mikołajem

  I ty zostałeś św. Mikołajem

  Akcja "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" zakończyła się niesamowitym sukcesem.🎉🎉🎉

  Zebraliśmy wiele pieluszek, chusteczek nawilżających i kosmetyków do pielęgnacji niemowląt.

  Dzięki Waszej ofiarności drodzy Mikołajowie 🎅🎅🎅 nie pozostawiliśmy tych najmniejszych bez świątecznego prezentu.🎁🎁🎁

  Wielkie podziękowania dla każdego kto słowem, chęcią i podarunkiem przyczynił się do wsparcia akcji "Paczuszka dla Maluszka"💕💕💕

 • Astronom w SP 2

  Astronom w SP 2

  4 Grudnia 2019 roku Szkołę Podstawową nr 2 w Gryfinie odwiedził Astronom - Doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego i jednocześnie ABSOLWENT naszej szkoły pan Piotr Kołaczek-Szymański.

  Prezentacja o tytule 'Astronom - czyli kto?' odbyła się z okazji

  100-lecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej, zaś inicjatorem pomysłu 'Wizyt Astronomów w Szkołach' jest Polskie Towarzystwo Astronomiczne (którego jestem członkiem). Obecnie, kiedy ogólna świadomość społeczeństwa o naszym miejscu w ogromie przestrzeni Wszechświata maleje, spotkanie z zawodowym astronomem/naukowcem może nie tylko zafascynować pięknem kosmosu ale przede wszystkim zachęcić młodych uczniów do wyboru ciekawej drogi życia, związanej z badaniami naukowymi, w tym astronomicznymi.

  Podczas prezentacji poruszono trzy aspekty związane z działalnością współczesnego astronoma.

  Pierwsza część  dotyczyła problemu zanieczyszczenia nocnego nieba sztucznym światłem cywilizacji, co uniemożliwia nam podziwianie i zgłębianie tajemnic Wszechświata z wykorzystaniem teleskopów. Współcześnie astronomowie 'uciekają' przed światłem miast do trzech najciemniejszych rejonów  naszego globu, aby budować wielkie teleskopy. Wśród tych miejsc znajdują  się W-y Kanaryjskie, RPA oraz Chile, które stanowi prawdziwa Mekkę astronomów.

  Druga część prezentacji była dedykowana trzem odkryciom, na zawsze zmieniającym nasz sposób postrzegania Wszechświata. Dzięki wielkim teleskopom naziemnym i kosmicznym dowiedzieliśmy się, że inne gwiazdy w naszej Galaktyce również skrywają planety. Właściwie

  należałoby w tym miejscu powiedzieć, że obecność egzoplanet wokół innych gwiazd jest zjawiskiem powszechnym, obecnie znamy już ponad 4000 światów poza naszym Układem Słonecznym i liczba ta każdego dnia wzrasta. Być może któraś z nich to druga Ziemia? Kolejne z doniosłych odkryć to powszechne występowanie wody w Układzie Słonecznym, między innymi na Marsie, Enceladusie, Europie czy nawet Plutonie! Co więcej, dzięki łazikom i orbiterom marsjańskim jesteśmy w stanie obserwować niejako 'na żywo' wypływy ciekłej wody w postaci solanki na stromych zboczach marsjańskich gór i kraterów. Ostatnie z wybranych odkryć dotyczyło  obserwacyjnego potwierdzenia istnienia czarnych dziur w naszej Galaktyce, a szczególnie supermasywnej czarnej dziury w jej centrum.

  Kiedyś te egzotyczne ciała traktowano jako czysto hipotetyczne, dziś stanowią oczywisty fakt obserwacyjny i zajmują swoje miejsce wśród obiektów takich jak 'normalne' gwiazdy, białe karły czy gwiazdy neutronowe.

  Całość prezentacji została zakończona wizją nadchodzącej przyszłości astronomii. W ciągu zaledwie kilku lat będziemy świadkami wyniesienia na orbitę Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webb'a, który zastąpi dotychczasowy teleskop Hubble'a. Na jednym z chilijskich wzgórz -- Cerro Armazones, stanęły już fundamenty pod budowę Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu, dzięki któremu będziemy mogli szczegółowo badać warunki fizyczne i chemiczne na odległych egzoplanetach, aby znaleźć na nich wodę i być może dowody na egzystencję życia. Wszystko to sprawia, że przyszłość badań astronomicznych maluje się w jasnych i arcyciekawych barwach.

  Kto wie - może w gryfińskiej SP nr 2 rośnie właśnie kolejny naukowiec nadchodzącej nowej epoki badań?"

  Bardzo dziękujemy za szeroki opis prelekcji, który ponownie pozwolił nam przypomnieć sobie jak bogaty i ciekawy jest wszechświat. Nadmienić należy, że dzieci bardzo były zainteresowane wykładem i z całą pewnością była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta Astronoma  w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie, gdyż nasze dzieci są głodne wiedzy o otaczającym ich Wszechświecie.

  Anna Brzeskot

 • Mikołajki w SP2

  Mikołajki w SP2

  Ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach 6 grudnia...

   

   

                                                                                                                                                            SU

 • Andrzejki

  Andrzejki

  29 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą  uczniowie mieli okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość, korzystając z usług wróżek i wróżbitów, którzy przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyli również z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowej zabawy 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego...

   

                                                                                                                               Samorząd Uczniowski

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  Samorząd Uczniowski składa podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną z okazji "Dnia Misia". Wasze maskotki, oraz artykuły plastyczne wesprą dzieci z oddziałów szpitalnych województwa zachodniopomorskiego. Podziękowania należą się także uczniom z

  I Licemu Ogólnokształcącego im. Aleksandra Omieczyńskiego w Gryfinie.

   

                                                                                                          Samorząd Uczniowski

 • Podziękowania

  Podziękowania
 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji.

  Nasza szkoła dołączyła do inicjatywy Unicef Polska, w tym dniu nasi uczniowie, zgłębiali zagadnienia związane z tematyką praw dziecka, rozwiązując Quiz Kahoot, podczas zajęć edukacyjnych, dowiedzieli się co to jest konwencja, jakie mają prawa, oraz czym zajmuje się organizacja Unicef. By podkreślić uroczysty charakter obchodów, uczniowie oraz nauczyciele, ubrali się tego dnia na niebiesko.

   

   

                                                                                                                             Samorząd Uczniowski

 • 60 lat SP2

  60 lat SP2
 • CodeWeek w SP2

  CodeWeek w SP2

  W październiku nasza szkoła przyłączyła sie do  Europejskiego Tygodnia Kodowania.

  Code Week 2019 to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

  Przez cały miesiąc  uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z kodowaniem i programowaniem:

  • dla klas 4 - 8 na lekcjach informatyki zorgaznizowano warsztaty programowania robotów - projekt RoboKusza przeprowadzonych przez p. Kamilę Olek z firmy TwójRobot.
  • klasa 3c rozpoczęła kurs programowania Scratch Junior realizowany w ramach edukacji informatycznej; zajęcia odbywają się co tydzień, uczniowie mają do dyspozycji tablety, na których pracują w aplikacji Scratch Junior, do tej pory zrealizowano już kilka projektów takich jak: skaczące piłeczki, labirynt oraz programowanie gry matematycznej
  • klasa 4a na zajeciach dodatkowych z informatyki miała za zadanie rozszyfrować zakodowaną kolorowankę.

  Marta Mróz

  n-l informatyki

   

 • Latawce

  Latawce

  „Nigdy nie upadaj mój kolorowy latawcu
  Leć rzucony na wiatr dotykać nieba…”

  LATAWCE (prod. Cider)

   

  Latawiec to najstarszy i najprostszy konstrukcyjnie przyrząd latający cięższy od powietrza tzw. aerodyna unosząca się na uwięzi. Może latać w atmosferze wskutek dynamicznego oddziaływania powietrza na nieruchome lub ruchome względem siebie powierzchnie nośne. Ma prostą budowę. Składa się ze szkieletu pokrytego płótnem lub papierem i nie posiada własnego napędu.

  W sobotę, 19 października 2019 roku na terenie Stadionu Miejskiego w Gryfinie odbyły się VI Wojewódzkie Integracyjne Zawody Latawcowo - Balonowe Ligi Obrony Kraju „JESIENNY WEEKEND Z LATAWCEM”. W konkursie brali udział uczniowie z gryfińskich szkół podstawowych i średnich oraz uczniowie z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie. Kolorowe latawce i balony pięknie prezentowały się lecąc nad gryfińskim stadionem. Ocena każdego latawca składała się z oceny statycznej (dokonanej przez sędziów przed lotem) i oceny za lot.  W ocenie statycznej komisja konkursowa przyznawała punkty za: konstrukcję latawca, staranność wykonania, pomysłowość, zdobienie. Ocena za lot obejmowała jakość lotu .

  Wśród młodych konstruktorów mieliśmy swoich przedstawicieli, którzy w zawodach zaprezentowali wykonane przez siebie latawce i balony na ogrzane powietrze. Ich ciężka praca  została nagrodzona. Oto wyniki:

  W kategorii – balony (drużyna):

  I miejsce Natalia Andrusewicz
                   Alicja Grabas
                   Wiktor Kępiński
                   Adrian Paździor
                   Jakub Zioło
   

  IV miejsce  Milena Grad
                      Nel Brzeskot
                      Piotr Kowalczyk
                      Kamil Grzeliński

   

  W kategorii szkoły podstawowe (klasy IV- VIII) - latawce płaskie (drużyna):

  I miejsce  Natalia Andrusewicz
                    Adrian Paździor
   

  II miejsce  Piotr Kowalczyk
                     Wiktor Wieczorek
  III miejsce  Milena Grad
                      Nel Brzeskot

  IV miejsce  Natalia Andrusewicz
                      Jakub Zioło

   

  W kategorii szkoły podstawowe (klasy IV- VIII)latawce płaskie (indywidualnie):

  VII miejsce  Alicja Grabas
  IX miejsce  Wiktor Kępiński

  Gratulacje!!!

   

  „Gdy jest smutno i szaro na dworze
  Zrób latawca, co fruwa jak ptak
  I pomaluj go w kwiaty, i pomaluj go w smoki
  I na wietrze go puść pod obłoki”…
  , albo wystartuj z nami w konkursie za rok. Zapraszamy 😉

   

  Opiekun grupy: Eliza Bodys

 • Święto Niepodległości - apel klas 4 - 8

  Święto Niepodległości - apel klas 4 - 8
 • Święto Niepodległości - apel klas 1-3

  Święto Niepodległości - apel klas 1-3

  Fotorelację przygotowała nasza absolwentka Karolina Sołtys

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie
  ul. 9 Maja 4
 • 91 416 26 20