Moja Niepodległa

Miłość Ojczyzny w morskiej Dwójce

Szkoła Podstawowa nr 2  w Gryfinie słynie  z pielęgnowania rodzimych obyczajów oraz szacunku do historii  kraju i szkoły. Narodowe święto z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości były bardzo dobrą okazją, by przypomnieć i utrwalić ww. wartości. Na pokładzie Dwójki uczniowie, nauczyciele i rodzice sumiennie i rzetelnie przygotowali się do obchodów tejże okrągłej rocznicy.

Już same dekoracje sal lekcyjnych, korytarzy i sali gimnastycznej zdradzały nastawienie uczniów do święta. Dzieci przygotowały prawdziwą skarbnicę wiadomości na temat historii Polski, nie zabrakło informacji o zwyczajach i obyczajach kulturowych. W szkole odbyły się wystawy, konkursy oraz apele. Uczniowie włożyli mnóstwo zaangażowania i wysiłku, bowiem wiedzą, że szacunek  do historii i tradycji jest szczególną istotnością.

Dlatego większość wychowanków była gotowa wziąć udział we wspólnym  odtańczeniu poloneza i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

O godz. 11.11, uczniowie zebrali się na szkolnych korytarzach by zatańczyć ten reprezentacyjny taniec, który wywodzi się z  naszej kultury. Następnie tanecznym korowodem udali się do sali gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać hymn.

Wydarzenie to było zwieńczeniem działań podjętych na rzecz uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Magdalenia Wsilewska

Uroczysty apel dla klas 4 - 8 upamiętniający 100 -  lecie Odzyskania Niepodległości

fot. A. Hajduk - Misiak, M. Mróz

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&