• Wizyta gości w naszej szkole

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mamerta Stankiewicza w Gryfinie od 2001 r. współpracuje ze szkołą w Bersenbrück (kiedy dyrektorem był Stanisław Fabian, a obecnie realizowana jest przez dyrektor Elżbietę Wnuk). Współpraca pomiędzy placówkami układa się bardzo dobrze. Efektem tej integracji są coroczne naprzemienne spotkania. Dnia 31 maja 2017 r. młodzież niemiecka, przebywająca od poniedziałku w Gryfinie, odwiedziła z rówieśnikami z Gryfina zgodnie z tradycją Urząd Miasta i Gminy i została przyjęta przez burmistrza Mieczysława Sawaryna.

Burmistrz opowiedział młodym gościom, o sali konferencyjnej. Kilka słów powiedział także o samym Gryfinie. Z rak wiceburmistrza z Bersenbrück otrzymał specjalnie dedykowany kalendarz.

W trakcie pobytu w gminie Gryfino młodzi goście zwiedzili Krzywy Las i Lagunę. Odbyła się  również integracyjna „Giełda talentów”. 31 maja dziecięca gromada wraz z opiekunami udaje się na wycieczkę do Pobierowa. W sobotę planują powrót do domu. W przyszłym roku uczniowie z SP 2 w Gryfinie złożą rewizytę w Bersenbrück.

Koordynatorem programu jest nauczyciel języka niemieckiego Piotr Bykowski.