• Rajd turystyczny

• Uczniowie z klasy V a aktywnie spędzili sobotę uczestnicząc w rajdzie turystycznym „Powitanie Wiosny 2023”. Była to pierwsza impreza turystyczna w tym roku kalendarzowym zorganizowana przez GDK Gryfino.

Uczestnicy rajdu odwiedzili trzy miejsca: Krzywy Las w Nowym Czarnowie z ciekawym sosnowym drzewostanem; miejscowość Widuchowa, gdzie weszliśmy na nowy taras widokowy oraz malowniczą wieś Marwice. Oprócz pięknych widoków na Dolinę Dolnej Odry, obserwację ptaków i budzącej się przyrody można było spotkać się z przyjaciółmi przy ognisku.

Patrycja Markowska

• Zgłoszenie dziecka do klasy 1

• Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie

informuje iż przyjmowanie dzieci z rejonu szkoły odbywa się bez rekrutacji.

Dokumenty można dostarczyć do szkoły od 16.03.2023 r.  w godzinach 8.00 – 15.00 od poniedziałku do czwartku osobiście, pocztą tradycyjną lub elektroniczną (scan zgłoszenia): sekretariat@sp2gryfino.pl

Jeżeli dziecko będzie spełniało obowiązek szkolny w innej szkole niż rejonowa, prosimy o telefoniczną informację pod nr 91 416 26 20.

zgloszenie_dziecka_do_klasy_1.pdf

p.o. DYREKTORA SZKOŁY:

Arleta Fabjańczuk

• Uczeń pisarzem

• Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek! Z tej okazji pragniemy podzielić się pewną wiadomością- otóż niezmiernie cieszą nas takie sytuacje, kiedy nasi uczniowie ujawniają swoje talenty pisarskie. Łukasz Owczarek z kl.5a zaprezentował szerszemu gronu czytelników swoje opowiadania inspirowane przygodami bohaterów powieści „Opowieści z Narnii”. Najpierw powstały opowiadania w wersji roboczej, następnie wybrane fragmenty zostały wydane w wersji książkowej.Jesteśmy zdania, ze każdy etap powstawania książeczki przyniósł jego autorowi wiele satysfakcji. Życzymy niewyczerpanych pomysłów do kolejnych opowiadań i wiernego grona słuchaczy! Baśniowym opowieścią ze świata Narnii towarzyszą niezwykle ilustracje.Zobaczcie sami!

• ROK 2023 ROKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA

Senat RP wybrał Mikołaja Kopernika na patrona roku 2023. 19-go lutego przypadała również okrągła 550. rocznica urodzin tej, jednej z najważniejszych postaci w historii nauki polskiej. Żyjący na przełomie XV i XVI w. uczony był aktywnym uczestnikiem ówczesnego życia politycznego, naukowego i społecznego. Doszedł do rewolucyjnych wniosków i podważył panujący w średniowiecznej nauce pogląd o nieruchomości Ziemi, wprowadzając nowy, heliocentryczny model, w którym Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca.  W celu poszerzenia i pogłębienia swojej wiedzy o odkryciu Kopernika i zrozumieniu, jak mając do dyspozycji tak skromne instrumenty astronomiczne tego dokonał, uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali infografiki „Kopernik – człowiek, który miał być kupcem” oraz wykonali modele „Instrumentów astronomicznych Mikołaja Kopernika” .

Eliza Bodys
            nauczyciel fizyki

•  Dzień Kobiet

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.

Wszystkim Paniom z naszej szkoły, życzymy wszystkiego najlepszego!

• Z mitologią za pan brat...

• Zachować olimpijski spokój, czyli …opanować emocje w czasie publicznych wystąpień. Bogowie greccy, według wierzeń starożytnych, zamieszkiwali górę Olimp.Uczniowie klas 5 słuchając opowieści o bogach i herosach postanowili przenieść się w odległe czasy i lepiej poznać wybrane postacie, dlatego pewnego dnia na lekcji j.polskiego zaroiło się od przepięknych bogiń, dzielnych herosów, odważnych śmiertelników, którzy zaskarbili sobie przychylność gromowładnego Zeusa oraz władczych bogów. Powstał niezwykły panteon postaci mitologicznych i aby na stałe zapisali się oni w naszej pamięci, każdy uczestnik musiał w 3 minutowym przemówieniu opowiedzieć o wybranej postaci, przedstawiając ich niezwykle zawiłe życiowe perypetie i relacje z innymi.Nie zabrakło atrybutów i pięknych strojów stylizowanych na ówczesnej modzie. Uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje, a zagadki i konkursy tematyczne sprowokowały słuchaczy do uważniejszego odbioru. Trzeba przyznać, że i tym razem projekt lekturownik okazał się strzałem w 10, bowiem nikogo nie opanował paniczny strach! Przeciwnie-pomysłowość w doborze kostiumów i rekwizytów, a także umiejetność tworzenia dłuższych wypowiedzi dowodzi, że dla żadnego piątoklasisty mitologia nie jest piętą Achillesa!

Zapraszamy do galerii mitycznych bohaterów.