• SZCZĘŚLIWY NUMEREK

• REGULAMIN "SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA"

1. Szczęśliwy Numerek jest przypisany numerowi ucznia w dzienniku lekcyjnym. Szczęśliwy numerek posiada ta osoba, której numer z dziennika odpowiada wylosowanemu numerkowi.

2. Szczęśliwy numerek losowany jest automatycznie przez system e-dziennika o godzinie 7.15 każdego dnia w którym odbywa się nauka szkolna.

3. Wylosowany numerek umieszcza się na e-dzienniku w zakładce Szczęśliwy Numerek,        a także na tablicy ogłoszeń (zastępstw) w widocznym miejscu.

4. Wylosowany Szczęśliwy Numerek obowiązuje tylko w danym dniu.

5. Uczeń posiadający danego dnia szczęśliwy numerek ma obowiązek poinformować o tym nauczyciela przed rozpoczęciem lekcji (zaraz po wejściu do sali).

6. Szczęśliwy numerek zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnych,  zadań domowych i niezapowiedzianych kartkówek.

7. Szczęśliwy numerek nie zwalnia ucznia z pisania zapowiedzianych prac pisemnych        oraz z obowiązku odpowiedzi zapowiedzianej wcześniej przez nauczyciela.

8. Szczęśliwy numerek nie zwalnia ucznia z konieczności posiadania ustalonych w wymaganiach edukacyjnych  z danego przedmiotu przyborów niezbędnych do pracy ucznia na lekcji.

9. Osoba ze szczęśliwym numerkiem ma prawo zadecydować o pójściu do odpowiedzi ustnej na ocenę oraz pisaniu niezapowiedzianej kartkówki. Z przywileju można ale nie trzeba skorzystać.

10. Niewłaściwe zachowanie ucznia jest podstawą do anulowania przywileju Szczęśliwego Numerka.

11. Jeżeli uczeń nie stosuje się do zasad szczęśliwego numerka i zachowuje się w sposób naganny, wychowawca może zawiesić przywilej Szczęśliwego Numerka danemu uczniowi.

12. Jeżeli klasa nie stosuje się do zasad szczęśliwego numerka i zachowuje się w sposób naganny, wychowawca może zawiesić przywilej Szczęśliwego Numerka całej klasie.

13.Na własną prośbę uczeń może zrezygnować z przywilejów Szczęśliwego Numerka.

14. Powyższy regulamin dotyczy wszystkich uczniów szkoły.