• Dzień sportu

• W czwartek 28 września klasy II i III wzięły udział w festynie rekreacyjno-sportowym, który odbył się na boisku SP3. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych i świetnie się przy tym bawiły.

• Światowy Dzień Sprzątania Świata

Cała nasza społeczność szkolna zaangażowałą się w uczynienie naszej planety nieco czystszą.

Wspólnie sprzątając śmieci, przyczyniliśmy się do ochrony środowiska.

Pokazaliśmy, że razem bierzemy odpowiedzialność za naszą planętę

• Dzień Języków Obcych

• Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie podczas lekcji mieli okazję porozmawiać na temat różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Dzięki ogromnemu  zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli, mogliśmy w ciekawy sposób poszerzać wiedzę o różnych krajach i kulturach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia w naszej szkole!

Zespół nauczycieli języków obcych.

• BYĆ JAK IGNACY !!!

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła weźmie udział w 8 edycji programu                             „Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza.                    Tym razem uczestnicy nauczą się, jak pracować metodą naukową i dowiedzą się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o naszych wybitnych naukowcach. Tegoroczna edycja skupia się na inspirowaniu uczniów                             do odkrywania wiedzy z zakresu energetyki i zachęca do twórczych i fascynujących eksperymentów. Zajęcia w ramach programu zostały zaprojektowane w sposób angażujący, kreatywny i dostosowany do preferencji uczestników.

Sebastian Miesiąc – koordynator programu

• Wirtualny spacer

• W ramach zajęć kształtowania kreatywności wykorzystując gogle ClassVR uczniowie odbyli niesamowity wirtualny spacer po Rzymie szlakiem antycznych zabytków oraz przenieśli się w czasie na "ulice" wczesnej cywilizacji.

Wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

Marta Mróz

• Projekt edukacyjny

• Informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym (Nie)zwykła Matematyka.

• Z nauką i zabawą za pan brat

• Jaki jest najlepszy pomysł na naukę? 🤓🎒📚 – zabawa. U nas niezależnie od pogody, najlepiej sprawdziły się podchody, podczas rajdu rowerowego do Wirowa 🚴. Na zajęciach terenowych w dniu 15.09.2023r. uczniowie klasy 7b oraz klasy 7c rozwiązywali rebusy matematyczne z wykorzystaniem zamiany jednostek długości, zmierzyli wysokość i obwód drzewa 📏✏️🧮, a także rozwiązywali wiele innych zagadek, pytań oraz zadań i konkurencji, m. in. ułożyli litery z uzbieranych patyczków tak, aby powstała nazwa naszej szkoły. Po skończonej grze terenowej był czas na wspólne ognisko i zabawy na boisku w Wirowie 🥅⚽️.

• "Cztery pory roku"

• Dnia 12 września klasy 2a i 2b uczestniczyły w kolejnych zajęciach z projektu "Cztery pory roku", w których tematem było lato. Odbyły się warsztaty z rozpoznawania nazw drzew, liści oraz śladow zwierząt. Pod czujnym okiem Pani Kingi dzieci malowały poznane liście, z których zaprojektowały własne książeczki. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajecia!!!! Została nam jeszcze jesień!!! Z chęcią do Was wrócimy 🦌🐾🌲🐗

• Podchody to niezapomniane przygody

• 3, 2, 1 start! Wyruszyli! Dziś rano uczniowie klas 5 wzięli udział w rajdzie rowerowym z przerwami na rozwiązywanie zadań i łamigłówek. Uczniowie podzielili się na dwie grupy. Jeden zespół stanowili uciekinierzy, którzy wyruszyli do lasu.Druga grupa to poszukiwacze, którzy podążając po śladach poprzedników, poszukiwali zadań i wskazówek, aby jak najszybciej dotrzeć na linię mety. W drodze powrotnej role grup zostały zamienione. W ten sposób uczestnicy musieli wykazać się uważnością, cierpliwością i wzajemną współpracą. Oprócz gry terenowej był czas na swobodną zabawę na boisku w Wirowie i pogaduchy przy ognisku.

Wychowawcy klas 5a i 5b

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Dziś o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Tym razem miało ono nieco inny charakter.

Całą społeczność naszej szkoły przywitała Pani Jowita Niewiarowska, która od 1 września 2023 r. objęła stanowisko Dyrektora Szkoły.

Życzymy Pani Dyrektor sukcesów w kierowaniu szkołą, zadowolenia z osiągnięć uczniów oraz dobrej współpracy ze społecznością szkolną.

Natomiast wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym. Dożo zapału, chęci do pracy oraz nieustającej ciekawości w poznawaniu otaczającego świata w myśl słów Stefana Żeromskiego: "Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony".

• Podręczniki do religii

Wykaz podręczników do religii, które należy zakupić

Podręczniki do religii na rok szkolny 2023/2024

Klasa I szkoła podstawowa