Pomagamy

Adopcja Serca

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła wraz z Radą Rodziców podjęła decyzję o przystąpieniu do programu Adopcja Serca.

Adopcja Serca (nazywana też Adopcją Miłości) to możliwość pomocy w uczęszczaniu do szkoły konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą lub którego rodziców nie stać na zapewnienie mu edukacji.                 Celem adopcji jest zebranie środków zapewniających dzieciom ukończenie przynajmniej szkoły podstawowej lub w miarę możliwości szkoły średniej.

Siostry Misjonarki najczęściej przeznaczają pieniądze na zakup manioku, ryżu, który spożywa się z sosem arachidowym, mąki kukurydzianej (z której m.in. piecze się małe pączki) i mleka w proszku. Przysmakiem są ryby, chleb z czekoladą lub margaryną i oczywiście cukierki i lizaki. Dzieci afrykańskie jedzą zasadniczo raz dziennie (kolacja). Często z głodu i braku sił nie są w stanie dotrzeć do szkoły, dlatego kwestia dożywiania jest tak ważna.

Dzieci klas młodszych często piszą kredą na tabliczkach, nie mają podręczników szkolnych, a zeszyt i ołówek lub długopis otrzymują dopiero w starszej klasie. W grupach przedszkolnych i w klasach szkolnych uczy się najczęściej po 50 osób. Dzieci powtarzają usłyszane informacje i uczą się ich na pamięć.

Nasza szkoła zaadoptowała Christine Nyambura Kimathi, pięcioletnią dziewczynkę z Kenii.

Jesteśmy dumni, że możemy otoczyć opieką naszą podopieczną, stwarzając jej ogromną szansę na polepszenie warunków życia, kontynuację edukacji i po prostu lepszą przyszłość.

Uczmy dzielenia się z innymi i dajmy szansę lepszego życia dziecku z Afryki!

Sylwia Tokarek