• WIELKANOCNE DYKTANDO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

          • W dniu 25.03.2024r. odbyło się w naszej szkole Wielkanocne Dyktando z języka niemieckiego. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas V-VII,podczas którego podjęli wyzwanie zmierzenia się z niemiecką ortografią.                                                          

            Serdeczne Gratulacje dla: Florentyny Karpierz, Adrianny Zagórskiej oraz Marcela Wieczorka, którzy napisali dyktando bezbłędnie !!!:)

             

             

            FROHE OSTERN !

          • AKTYWNI BŁĘKITNI

          •  

              

              Nasi ósmoklasiści w ramach programu Aktywni Błękitni i lekcji chemii uczestniczyli  w zajęciach terenowych na oczyszczalni ścieków w Gryfinie. Uczniowie mogli poznać praktyczne zastosowanie reakcji biologiczno – chemicznych w procesie oczyszczania ścieków. Mogliśmy zobaczyć komorę krat, halę napowietrzania, poletka z osadem, zbiorniki do nitryfikacji, urządzenie do flokulacji i odpływ oczyszczonych ścieków. Grupa Aktywni Błękitni dziękuje Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych oraz paniom Arlecie Fabjańczuk                           i Katarzynie Rzechółce za okazaną pomoc przy organizacji zajęć.

             

                                                                                                                Sebastian Miesiąc

          • Kto dziś rano wcześniej wstał…

          •  

            ten miał okazję udać się porannym pociągiem do Szczecina, by po pierwsze-zwiedzić Podziemne Trasy Szczecina i po drugie- wziąć udział w ciekawych warsztatach na Politechnice Morskiej w Szczecinie.

            Uczniowie klasy 5b wszystkie atrakcje mają już za sobą, ale pozostało to co najcenniejsze- wspólne wspomnienia i dużo, dużo wiedzy!

            Pierwszym punktem naszej wycieczki były podziemne trasy Szczecina mieszczące się pod dworcem PKP.Trzeba było przejść długimi korytarzami dwa poziomy schronów, odkrywając tajemnice tego miejsca, obejrzeć wyjątkowe wystawy tematyczne, zatrzymać się i poczuć się tak jakby za pomocą jakiego niezwykłego wehikułu przeniesiono nas w czasie. Była też okazja posłuchać historycznych opowieści pani przewodnik i pooglądać zdjęcia starego Szczecina.

            Następnie była możliwość poznania miasta, bowiem kolejna atrakcja czekała na młodzież w budynku wyższej uczelni, Politechniki Morskiej.

            Uczniowie klasy 5 b otrzymali bowiem zaproszenie udziału w warsztatach organizowanych w ramach projektu łączącego tradycje morskie z naukowymi nowymi technologiami. „Akademia Młodego Wilczka” jest kompleksowym programem popularyzacji wśród dzieci i młodzieży niezwykłego świata nauki.Zajęcia miały miejsce w laboratoriach i symulatorach Politechniki Morskiej w Szczecinie.Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Co słychać na morzu?Szum…” podczas, których zgłębiali wiedzę o zagadnieniach nawigacji, sygnalizacji Alfabetem Morse’a, a w symulatorze łączności GMDSS przeprowadzili łączności pomiędzy statkami, wykorzystując wcześniej poznane procedury komunikacji.Zadania były trudne, ale nasze wilczki morskie spisały się na medal. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat udziału w zajęciach oraz gwizdki, które na morzu, na szalupach ratunkowych, również umożliwiają nawiązanie łączności z inną jednostką.

            Bardzo dziękujemy naukowcom Politechniki Morskiej za niezwykle zajęcia, zaś Pani Angelice Gierońskiej- Skrzeczkowskiej oraz Panu kpt.ż.w. Sebastianowi Skrzeczkowskiemu za zaproszenie do udziału w programie.

          • Uwaga! Webinar dla klas 8!

          • Prostopadłościany, ostrosłupy, walce, kule, stożki… Pamiętasz wzory na ich objętość i pole powierzchni? Skorzystaj z konkretnej powtórki online - zapisz się na bezpłatne wydarzenie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

            Przygotuj coś do pisania, bo nie zabraknie wspólnych obliczeń na żywo!

            Dostaniesz też zestaw zadań do samodzielnych ćwiczeń. Webinar poprowadzi autor kursu do egzaminu ósmoklasisty - Karol Wilczyński. W czwartek 21.03 o 19:00!

             

          • Warsztaty w Bibliotece Publicznej

          • Dzisiaj, klasa 2A miała przyjemność uczestniczyć w wizycie w Bibliotece Publicznej w Gryfinie, gdzie odbyła się fascynująca prelekcja lektury pt. "Asiunia". Podczas prezentacji, uczniowie mieli okazję zgłębić historię i bohaterów książki, a także poznać kontekst społeczno-kulturowy opisywanych wydarzeń.

            Podczas spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając pytania i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat książki. Pan Marisz, znakomicie prowadząc prelekcję, zachęcał do refleksji nad treścią oraz zachęcał do czytania i poszerzania wiedzy literackiej.

            Wizyta w bibliotece była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca dla uczniów, którzy z pasją angażowali się w rozmowę na temat literatury i jej znaczenia w życiu każdego z nas. Dzięki takim wydarzeniom, nasza szkoła kontynuuje misję promowania czytelnictwa i kultury literackiej wśród uczniów.

          • Program Stypendialny Horyzonty

          • Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 mogą ubiegać się o sfinansowanie nauki w szkole średniej w Szczecinie i innych dużych miastach Polski. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie wakacje i zimowe ferie, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł netto na osobę.

            Szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego Horyzonty można przeczytać na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty

          • Uwaga Ósmoklasiści !!!!

          •  

            W ten czwartek na webinarze ZDAY ciąg dalszy o figurach! Poznasz niezbędną wiedzę potrzebną do obliczeń na egzaminie.

            Karol Wilczyński przypomni, jak obliczać pola i obwody poszczególnych figur. Zdradzi także, jakie ”niespodzianki” mogą pojawić się na egzaminie. Rozegrany zostanie również konkurs dla uczestników.

            To wszystko już 7.03 o 19:00. Zapisz się i weź udział w bezpłatnym webinarze: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

        • Ekopierwszaki
          • Ekopierwszaki

          • W naszej szkole odbyły się zajęcia pod hasłem „Segreguję i nigdy tego nie pożałuję” organizowane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka                 z o.o. w Gryfinie. To kolejne wydarzenie z planowanej serii wydarzeń dla dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy. Zajęcia dotyczą segregacji śmieci. W sali gimnastycznej umieszczane są kolorowe pojemniki, worki                       do segregacji, brystol oraz niezbędne artykuły plastyczne. Dzieci w aktywny                    i twórczy sposób uczestniczą w zajęciach. Tworzą hasła, rysunki i wykonują prace plastyczne m.in. na kolorowych pojemnikach. Prace plastyczne ozdobią nasze miasto a kolorowe pojemniki na śmieci wykorzystywane będą podczas organizowanych wydarzeń.

             

             

            Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom !!!

             

            Sebastian Miesiąc – lider ds. ekologii

             

          • Projekt z ZUS

          •  

            Naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Zakładu Usług Społecznych w Gryfinie.

            Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas 7 i 8 na jakie świadczenie mogą liczyć oraz dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym.

          • Gadulstwo, paplanie, gadka szmatka -podczas lekcji

          •  

                        Jak poradzić sobie z chętną do rozmów podczas lekcji młodzieżą? Szczególnie jeżeli tematem zainteresowania niekoniecznie jest język niemiecki. Narodził mi się w głowie pewien pomysł. A może być tak uczniowie, chcąc wykorzystać swoją nadmierna energie na rozmowę między sobą  przełożą ją na omówienie zagadnienia podczas lekcji dla całej klasy. Jest to ciekawe doświadczenie z uwagi na to, że uczniowie maja okazje wczuć się w rolę nauczyciela i zaobserwować jak wygląda „gadka szmatka” innych uczniów podczas prowadzenia lekcji.

                        Zobaczcie sami jak wspaniale wyszło to Filipowi i Antoninie. O ile gadulstwo na lekcji jest niewskazane, to kreatywność którą wykazali się uczniowie podczas tłumaczenia swoim kolegom i koleżankom niezbyt łatwej definicji zasługuje na zauważenie. Ich ćwiczenie okazało się bardzo pomocne podczas naszych co piątkowych konwersacji.

          • Uwaga Ósmoklasiści!

          • Zespół ZDAY.pl zaprasza uczniów klas 8 na darmowy webinar:

            Ile pamiętasz z książki “Kamienie na szaniec”? Warto odświeżyć te informacje przed majowymi egzaminami!

            Świetną okazją będzie webinar ZDAY, 29 lutego o godzinie 19:00. W tym tygodniu nauczyciel i twórca kursu przygotowującego do egzaminu z polskiego, Marek Lepczak, wytłumaczy, jak „Kamienie na szaniec” mogą przydać się przy pisaniu egzaminu ósmoklasisty.

            Kliknij i zapisz się bezpłatnie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

            Dzięki takim powtórkom łatwiej będzie Ci uzyskać dobry wynik na egzaminie i dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

          • Szczypiorkowe śniadanie 

          •  

            Uczniowie klasy 1b w piątek samodzielnie przygotowali kanapki. Najpierw rozmawiali o tym, dlaczego ten pierwszy posiłek jest tak ważny dla naszego organizmu. Później poznali wartości odżywcze składników wykorzystanych kanapkach.

            Każdą kanapkę udekorowali szczypiorkiem wyhodowanym w klasie.

        • Konkurs kulinarny
          • Konkurs kulinarny

          • W Dniu 27.03.2024 r. w stołówce szkolnej    o godz. 9.15 odbędzie się konkurs

            dla klas IV - VI

            „ZDROWIE NA TALERZU” -       

            - przygotowanie zdrowej, wiosennej sałatki.

            Zgłoszenia zespołów przyjmują pedagodzy do 15.03.2024

            Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym

            Pedagodzy

            regulamin_konkursu.pdf

  • Galeria zdjęć

      brak danych