• Dzień Chłopaka

• 30 września – w piątek obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Chłopaka - Dzień Przystojniaka”.

Tego dnia chłopcy ubrani w garnitury, koszule z krawatem lub muszką, wyglądali dostojnie.

Nie sposób było nie zauważyć, jakich mamy w szkole „Przystojniaków”.

Dla wszystkich Chłopców, wszystkiego najlepszego!

Spełniajcie marzenia, realizujcie pasje i bądźcie szczęśliwi!

Za wspólną zabawę, dziękuje Samorząd Uczniowski

• Konkurs "Karmnik dla ptaków"

• RODZINNY  KONKURS POD TYTUŁEM

„KARMNIK DLA PTAKÓW”

Dyrektor Szkoły, Szkolne Koło Przyrody oraz Rada Rodziców zapraszają do udziału w rodzinnym konkursie  „ Karmnik dla ptaków „.

Szkolny konkurs adresowany jest do uczniów i ich rodziców ( klasy 1-8 ). Zadaniem jest wykonanie  karmnika dla ptaków. Użyte materiały oraz technika wykonania są dowolne.

Ocenie jury podlegać będą: pomysłowość, staranność i estetyka pracy, stopień użyteczności. Gotowe karmniki zostaną powieszone na terenie naszej szkoły. Wspólnie będziemy dbać o to, aby ptakom nie zabrakło pokarmu podczas nadchodzącej zimy. Do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem                    i nazwiskiem autorów pracy oraz klasą.

Gotowe i podpisane karmniki należy przynieść do pana Sebastiana

do dnia 20 października.

Czekają nagrody !!!

Sebastian Miesiąc

• Dzień Kropki

• 15 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Dlatego jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W tym dniu zorganizowano wiele działań, które pomogły uczniom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka, która można była obejrzeć w galerii na piętrze.

Nie ma rzeczy niemożliwych…Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości!

Za wspólną zabawę dziękuje, Samorząd Uczniowski.

• Program Ogródków Edukacyjnych

• Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpi do Programu Ogródków Edukacyjnych dla młodzieży szkolnej.

Program ten skierowany do grupy młodzieży szkolnej mający na celu żywą i praktyczną naukę nt. roślinności i jej odpowiedniej pielęgnacji, a także współodpowiedzialności za zrównoważony rozwój miasta i gminy. Działanie przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej w zakresie zmian klimatu.

Na czym to będzie polegać?

Każda ze szkół podstawowych na terenie miasta Gryfina dostanie pod opiekę jeden teren zielony w celu prowadzenia żywych lekcji przyrody oraz zaangażowania uczniów w praktyczną naukę pielęgnacji zieleni.            Każdy teren zostanie wyposażony w odpowiedni sprzęt ogrodniczy i nawadniający. W projekcie przewidziano nagrody na zakończenie jego realizacji.

Sebastian Miesiąc

Anna Brzeskot

• Informacje dla rodziców klas 1

uczniów przyszłych klas 1

prosimy o zapoznanie się z informacjami

w poniższym linku

list_do_rodzicow_klas_1.pdf

Na pierwszym  zebraniu z wychowawcą będzie możliwość zapisać się na listę

w celu zakupienia loga do mundurka

Koszta 20 zł - obiór w sekretariacie

• List Ministra Edukacji i Nauki

• W linku przekazujemy list Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

• Z chemią za pan brat

• W środę 22.06 uczniowie klas VII, członkowie koła chemicznego, zaprezentowali uczniom klas młodszych ciekawe eksperymenty chemiczne

Młodsi koledzy byli zaciekawieni i zachwyceni

• Będę marynarzem?

• W poniedziałek (20 czerwca) klasa 3b uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez Rodziców do Akademii Morskiej w Szczecinie.Atrakcja goniła atrakcję. Zwiedziliśmy statek szkoleniowo-badawczy NAWIGATOR. Niektórzy zasiedli na mostku kapitańskim. Odbyliśmy zajęcia - warsztaty  z robotem "WITKIEM", podziwiając sztuczną inteligencję. Byliśmy też w maszynowni statku. Ale nie lada gratką okazała się zabawa na symulatorach statków. Mogliśmy zasmakować (zobaczyć) jak uniknąć zderzenia ze statkiem lub górą lodową.Na zakończenie czekał nas pyszny obiad oraz drobne upominki. Czuliśmy się jak studenci pierwszego roku. Kto wie? Może ktoś z nas zostanie marynarzem, a może kapitanem statku?

Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tak ciekawej i interesującej wycieczki na zakończenie trzeciej klasy.

Uczniowie klasy 3b z wychowawcą.