• Konkurs matematyka

W XXXIV Międzynarodowym Konkursie

„Matematyka bez granic 2022/2023”

– konkurs klasowy –

uczniowie klasy 6a

Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie

w kategorii „Junior”

zajęli III miejsce w regionie Lubusko–Zachodniopomorskim

Uczniowie klasy 6a

1. Barczyńska Oliwia
            2. Białek Michał
            3. Bondarenko Kir
          • Konkurs kuratoryjny - Geografia

Nam też się udało 😍 GEOGRAFIA-Konkurs Kuratoryjny😍Wstęp z pierwszeństwem do wszystkich szkół w Polsce😍W rekrutacji 200 punktów😍pięciu Laureatów w ciągu 5 lat😍ups … 6! Bo w tym roku mamy dwóch😍😘❤️Zuzanna Jazukiewicz i Tomasz Zabadała😍😘❤️Jesteście niesamowici😍😘❤️To była przyjemność współpracować z Wami😍 GRATULUJĘ i życzę mnóstwa sukcesów na Waszej nowej drodze edukacyjnej😍Anna Brzeskot😍😘❤️

• Aktywność badawcza uczniów w edukacji fizycznej

Takie lekcje fizyki lubię, czyli aktywność badawcza uczniów w edukacji fizycznej.

Fizyka jest przedmiotem eksperymentalnym, dlatego należy rozwijać umiejętności związane z projektowaniem i przeprowadzaniem doświadczeń fizycznych. Interpretacja wyników doświadczenia i formułowanie wniosków na podstawie przeprowadzonych obserwacji służy wykorzystaniu zdobytej wiedzy do identyfikowania i rozwiązywania problemów. W celu umożliwienia rozwijania aktywności uczniów i kształtowania samodzielności w działaniu, nasi ósmoklasiści wykonywali eksperymenty. Mogli poznać metody badawcze oraz sposoby opisu i prezentacji wyników. Tematyka doświadczeń była różnorodna.. Ponadto uczeń z klasy 8B, w celu podzielenia się swoim zainteresowaniem, zaprezentował Arduino - platformę do tworzenia oprogramowania na gotowe systemy wbudowane. Zajęcia wzbudziły w uczniach ciekawość poznawczą. Było dużo zabawy i uśmiec

• Jarosławiec

W okresie od 29 maja do 1 czerwca 2023r. klasy: 5a i 5b oraz klasa 6c brały udział w wycieczce szkolnej nad morze do Jarosławca 🌊 👣 🌞 🕶. Była to doskonała lekcja samodzielności, a także dobry moment na sprawdzenie swoich umiejętności: doboru odpowiedniego ubrania 🧳 👕 👖 🩳 🧢 , zadbania o posiłki – samodzielne skomponowanie śniadania czy kolacji korzystając z bufetu szwedzkiego stołu 🍽 oraz dobre gospodarowanie własnymi pieniędzmi 💶 . Uczniowie wspólnie zwiedzili ciekawe miejsca: Motylarnię 🦋 , Papugarnię 🦜 , Labirynt Luster 🪞 , Muzeum Bursztynu czy też Latarnię Morską, podróżowali razem autokarem 🚌 , jedli wspólnie posiłki 🍴 , a także spali w jednym pokoju 🛏 . Taka wycieczka to także aktywne spędzanie wolnego czasu – wspólne gry i zabawy ⚽️ 🥅 🏓 , wieczorne ognisko 🔥 oraz kupowanie pamiątek. To spędzanie 24 godzin na dobę z koleżankami i kolegami z klasy oraz szkoły.

• UWAGA KONKURS !!!

W ramach obchodów Tygodnia Przyjaźni i Tolerancji, pedagodzy szkolni zapraszają uczniów klas 7 - 8 do udziału w konkursie literackim na fraszkę „Nie palę, nie piję i zdrowo żyję”. Praca powinna zawierać tekst pisany komputerowo na ozdobionej rysunkowo kartce A4 ( czcionka min. 14 ). Wszystkie podpisane prace dostarczamy do nauczycieli języka polskiego do dnia 02.06.2023. Na zwycięzców czekają nagrody.

• UWAGA KONKURS !!!

W ramach obchodów Tygodnia Przyjaźni i Tolerancji, pedagodzy szkolni zapraszają uczniów klas 4-6 do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu „Uzależnienia niszczą marzenia”. ( format A3, technika dowolna ). Wszystkie podpisane prace dostarczamy do nauczycieli techniki i plastyki do dnia 02.06.2023. Na zwycięzców czekają nagrody.

• Adopcja serca

W roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy dzieło „Adopcji serca”.

Kolejny rok, gdzie wspieramy misje. Udało się. Samorząd Uczniowski wsparł naszą inicjatywę. Po raz kolejny udało nam się zebrać fundusze, aby wesprzeć naszą „adoptowaną” Christine Nyambura Kimathi z Matiri w Kenii, dzięki naszej pomocy może nadal kontynuować naukę. Podopieczna naszej szkoły w tym roku rozpoczęła naukę w klasie 6.

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi

w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Wiedzy Ekologicznej.

Celem konkursu było pogłębianie wiadomości z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów, kształtowanie u uczniów aktywnej postawy proekologicznej w życiu codziennym. Uczniowie zmierzyli się ciekawymi pytaniami testowymi dotyczącymi ekologii na co dzień. W konkursie wzięło udział 15 uczniów.

• XXIII edycja akcji GÓRA GROSZA

28 lutego zakończyliśmy zbiórkę groszy w obu budynkach.

Do 22 marca zważyliśmy i policzyliśmy zebrane monety. Paczki z monetami zostały zaniesione na pocztę i przesłane do organizatora, czyli Towarzystwa Nasz Dom.

W tym roku jest to 11,98 kg, co w przeliczniu na złotówki daje 161 zł.

Dziękuję wolontariuszom liczącym pieniądze, a wszystkim uczestnikom akcji gratuluję uzyskanego wyniku.

• Wyniki konkursu "InstaLogik"

Niesmowity sukces naszych uczniów 💥💥💥

Po raz trzeci przystąpiliśmy do bezpłatnego ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego "InstaLogik"

pod patronem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW w partnerstwie m in. magazynu "Programista Junior" oraz Olimpiady Informatycznej Juniorów.

• Katyń.... ocalić od zapomnienia

Corocznie, 13 kwietnia, społeczność szkolna bierze udział w upamiętnieniu jeńców wojennych, skrytobójczo zamordowanych i spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni. Szczególnie wspominamy aspiranta Policji Państwowej Edwarda Wojtczaka zamordowanego w Twerze.

„JEDEN DĄB, JEDNO NAZWISKO Z LISTY KATYŃSKIEJ”

• Telefony zaufania

• Nazwa szkoły