• „Mój siłomierz” – model przyrządu pomiarowego.

Uczniowie klas siódmych zaprojektowali i wykonali przyrządy do pomiaru siły. Budując swój siłomierz, wykorzystali informację o zależności siły grawitacji (ciężaru ciała) od masy ciała – Fg = m ∙ g.  Aby pomiar siły ciężkości dowolnego ciała był prawidłowy, młodzi konstruktorzy musieli poprawnie wyskalować przyrząd. Podczas tego, dodatkowego zadania korzystali z cennych wskazówek technicznych rodziców. Powstałe projekty okazały się bardzo pomysłowe. Twórcza praca uczniów była prezentowana na lekcji. Wykonując to zadanie, nauczyli się określać i odczytywać dokładność oraz zakres pomiarowy siłomierza, jak również wykonywać pomiar siły ciężkości dowolnego ciała fizycznego.

Eliza Bodys
            nauczyciel fizyki

• Dzień postaci z bajek

• 15 listopada tj. we wtorek obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień postaci z bajek”.

Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

Z tej okazji, uczniowie przyszli przebrani za wybrane przez siebie postacie.

Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać...

Za wspólną zabawę,

dziękują opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Pamiętamy o zmarłych

• Jak co roku, w listopadzie nasi uczniowie porządkowali opuszczone groby. Oddali również hołd poległym i zapalili znicze.

Opiekunowie grupy wolontariatu

Justyna Dąbrowska

Agnieszka Hajduk - Misiak

Natalia Mikulska

Sylwia Tokarek

Magadalena Wasilewska

• Stargardzkie Centrum Nauki Filary

• W dniu 15.11.2022r. klasy piąte: 5a i 5b oraz klasa 6c wspólnie uczyły się poprzez zabawę w Stargardzkim Centrum Nauki Filary. Program rozpoczął się warsztatami: Technologia Druku 3D. Uczniom najbardziej spodobała się część praktyczna. Tu można było wydrukować w formacie 3D własne prototypy wzorów szlaczków, zwierzaków, a nawet biżuterię, którą zabraliśmy do domu. Następny punkt programu to zwiedzanie trzech pięter Centrum Naukowego – od nowoczesnego do średniowiecznego. W sposób przystępny i praktyczny można było znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: do czego w życiu przyda się ta matematyka? oraz doświadczyć na własnej skórze praw fizyki. Gier i zabaw nie było końca. Po tak intensywnie spędzonym dniu dopiero w autobusie zapanowała cisza 😴🚌

•  Apel z okazji zbliżającej się rocznicy Odzyskania Niepodległości

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły

• Mistrz Tabliczki Mnożenia w klasach 5

• W październiku 2022r. z okazji XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia na poziomie klas 5 odbyły się rozgrywki w konkursie matematycznym MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA z wykorzystaniem Kart Grabowskiego oraz aplikacji KAHOOT. Tytuły Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymali:

1 miejsce – Krzysztof Chęś z klasy 5a,

2 miejsce – Alicja Chmielewska z klasy 5a,

3 miejsce – Maryna Pavlishyna z klasy 5a.

Gratulujemy zwycięzcom 🏆🥇🥈🥉

• Mistrz Tabliczki Mnożenia w klasach 4

• W październiku 2022r. z okazji XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia na poziomie klas 4 odbyły się rozgrywki w konkursie matematycznym MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA z wykorzystaniem Kart Grabowskiego oraz aplikacji KAHOOT. Tytuły Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymali:

1 miejsce – Marcel Wieczorek z klasy 4b,

2 miejsce – Filip Skrzeczkowski z klasy 4b,

3 miejsce – Jakub Rodziewicz z klasy 4b.

Gratulujemy zwycięzcom 🏆🥇🥈🥉

• Konkurs na najpiękniejszy różaniec

Skończył się październik, a wraz z nim konkurs na najpiękniejszy różaniec.

Z radością informuję, że konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 40 uczniów z klas I-VIII. Różańce były piękne i pomysłowe, dlatego wybór zwycięzców nie był łatwy.

Konkurs jury rozstrzygnęło następująco:

I miejsce – Weronika Hibner, kl. 2b

I miejsce – Florentyna Karpierz, kl. 6b

II miejsce – Błażej Kopija, kl. 3b

II miejsce – Ada Kostrzewa, kl. 8d

III miejsce – Wojciech Iwan, kl. 2a

III miejsce – Zuzanna Jazukiewicz, kl. 8b

Wyróżnienie – Jan gruszka, kl. 3a

Wszystkim zwycięzcom i biorącym udział w konkursie gratulujemy!!!!!

Sylwia Tokarek