• Zajęcia kształtujące kreatywność

• Sprawdzimy postępy uczniów w biegłości tabliczki mnożenia 🧮 – czemu nie? Na zajęciach kreatywnych z matematyki uczniowie klasy 5b powtarzali tabliczkę mnożenia za pomocą aplikacji KAHOOT. Podczas lekcji nauczyciel wyświetla wybrany quiz na urządzeniu podłączonym do rzutnika lub tablicy interaktywnej 🖥‍. Uczniowie potrzebują jedynie urządzeń mobilnych 📱 i dostępu do Internetu. Po rozpoczęciu rozgrywki, zostaje udostępniony kod pin gry, który uczniowie muszą wpisać ⌨️, aby dołączyć do gry. Następnie odpowiadają na pytania, wybierając na swoim urządzeniu jedną z czterech możliwych odpowiedzi (czerwoną, niebieską, żółtą lub zieloną). W trakcie rozgrywki tworzony jest ranking graczy, uaktualniany po każdym pytaniu. Zawodnicy zyskują punkty za poprawność odpowiedzi. Na koniec wyświetlone zostaje podium: 1 🥇, 2 🥈, 3 🥉 miejsce i wyłoniony zostaje zwycięzca rozgrywki 🏆.

• Zabawy na śniegu

• Dużo śniegu leży w koło,

Wszystkim dzieciom jest wesoło.

Mamy narty, mamy sanki

Wyruszamy koleżanki.

Sport zimowy,  super sprawa,

To wspaniała jest zabawa.

Tu przedszkole atam Górka,

O już widać ją z podwórka.

Będzie z górki zjazd wspaniały,

To jest pomysł doskonały!

Już na górkę mkną dziewczęta.

- O zasadach ktoś pamięta?

- Górka musi być bezpieczna!

- A ostrożność jest konieczna!

Jezdnia nie jest do zabawy,

To są bardzo ważne sprawy!

Zasady bezpieczeństwa podczas zabawy na śniegu w IIa są bardzo dobrze znane 😀

Klasa uwielbia spędzać razem czas bawiąc się na śniegu. Wykorzystujemy moment kiedy wokół tak dużo białego puchu 🌨❄️☃️

• "Skrzydlaci przyjaciele"

• Na przełomie grudnia, uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie plastyczno – przyrodniczym „Skrzydlaci przyjaciele”. Zdobyliśmy cztery wyróżnienia :)

Natalia Szczepanowska klasa 4 a   „Ptaszki — świątecznie ”

Marika Peach klasa 5 a   „Trzy ubrane ptaszki na gałęzi”

Nikola Zgobik klasa 6 b  „Zimowy obrazek na płótnie”

Julia Celeban klasa 6 b  „Ptaszki z wyobraźni ”

Gratulacje :)

Dziękuje wszystkim uczestnikom za przygotowanie prac, każda była piękna i wyjątkowa.

Organizator przekazał również dla szkoły karmnik zasypowy wraz z karmą, życząc wielu miłych chwil spędzonych na podpatrywaniu ptaków.

Opiekun plastyczny

Agnieszka Kotowska

• I miejsce

II EDYCJA KONKURSU POWIATOWEGO " BEZPIECZNI W FERIE "

DRUZYNA W SKŁADZIE

1. ALICJA CHMIELEWSKA 6A

2. LENA PADJASEK 6A

3. KRZYSZTOF CHĘŚ 6A

• Paczka dla Seniora

• Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pedagodzy szkolni ogłosili zbiórkę darów dla mieszkańców Stowarzyszenie "Pod Dębami" w Dębcach. Zbiórka spotkała się z dużym odzewem, dzięki czemu mogliśmy przekazać prezenty i życzenia świąteczno-noworoczne dla seniorów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję

• Archipelag skarbów

• Uczniowie klas ósmych brali udział w dwudniowym  przedsięwzięciu, jakim była realizacja rekomendowanego przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom programu „Archipelag Skarbów”.

Program ten obejmował zachowania problemowe, takie jak spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, wczesne zachowania seksualne i przemoc rówieśniczą.

Osobne spotkania były dla kadry pedagogicznej i rodziców.

• Warsztaty behawioralne

• Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty behawioralne dla uczniów klas I-IV.

Celem zajęć było:

• Zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z nadmiernym korzystaniem             z internetu i mediów elektronicznych, w tym uzależnienia i jego skutków.
            • Poprawa umiejętności w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu i mediów elektronicznych.
            • Zwiększanie wiedzy na temat specyfiki kontaktu za pośrednictwem internetu i mediów elektronicznych.
            • Zwiększenie wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń związanych z nawiązywaniem relacji za pośrednictwem Internetu i mediów elektronicznych.
            • Rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w sytuacji kontaktu z osobą nieznajomą.
            • Zwiększenie wiedzy na temat roli samooceny w codziennym życiu.
            • Rozwinięcie umiejętności aktywnego kształtowania swojej pozytywnej i adekwatnej samooceny.