Nawigacja

„60-lecie morskiej Dwójki, czyli hej! ho! Żagle staw!...” Konkurs "Morze w obiektywie" Konkurs "Co wiem o Morzu Bałtyckim" WESOŁE ZABAWY PIRATÓW Rozgrywki w "Statki" MATEMATYCZNI PIRACI Konkurs recytatorski klas 1- 3

Święto Szkoły 2019

„60-lecie morskiej Dwójki, czyli hej! ho! Żagle staw!...”

 

To już tradycja, że w ostatnim tygodniu listopada załoga naszej szkoły pełni wyjątkową wachtę. Również i tym razem nikt nie wymigiwał się od obowiązku, bo rocznica wyjątkowa! Ten czas zmobilizował całą załogę…

            Młodzi załoganci wzięli udział w konkursach plastycznych, matematycznych, językowych oraz turniejach sportowych, których tematem przewodnim było morze. Dzieci uczestniczyły  m.in. w zmaganiach „Gra w  statki” oraz drużynowym konkursie „Wiedzy o Patronie”.

            Starsi załoganci przygotowywali dekoracje i wystawy. „Wspomnień czar” to ekspozycja pamiątek związanych ze szkołą i dobry pomysł na wspomnienia, bo przecież nic nie skłania do  wracania pamięcią wstecz jak zdjęcia, pamiętniki szkolne i  zeszyty. Druga wystawa, udostępniona szkole przez Muzeum Narodowe w Szczecinie, pt. „Z dziejów żeglarstwa polskiego na Pomorzu Zachodnim”  zaciekawiła młodszych marynarzy.

            Kiedy wreszcie załoga  dotarła do portu i postawiono „statek na kotwicy” zaproszono na pokład gości.  We wtorek, 26 listopada 2019 r. o godz. 17.00, odbył się uroczysty apel, który przygotowały p. Marzena Krzywiak wraz ze swoimi wychowankami oraz p. Edyta Smolnik  wraz ze swoim chórzystami. Uczniowie przygotowali montaż słowno- muzyczny, do którego włączyli się absolwenci  Dwójki.

Ich wspólny występ nabrał „wiatru w żagle”, a zgromadzonej publiczności udzielił się nastrój morskiego uroku.

Ahoj!

Fotorelacja

 

Harmonogram imprez towarzyszących:

konkurs fotograficzny "Morze w obiektywie"

konkurs wiedzy "Co wiem o morzu Bałtyckim"

konkurs matematyczny "Matematyczni Piraci"

zawody sportowe "Wesołe zabawy Piratów"

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie
    ul. 9 Maja 4
  • 91 416 26 20