• AKTYWNI BŁĘKITNI

Nasi ósmoklasiści w ramach programu Aktywni Błękitni i lekcji chemii uczestniczyli w zajęciach terenowych na oczyszczalni ścieków w Gryfinie. Uczniowie mogli poznać praktyczne zastosowanie reakcji biologiczno – chemicznych w procesie oczyszczania ścieków. Mogliśmy zobaczyć komorę krat, halę napowietrzania, poletka z osadem, zbiorniki do nitryfikacji, urządzenie do flokulacji i odpływ oczyszczonych ścieków. Grupa Aktywni Błękitni dziękuje Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych oraz paniom Arlecie Fabjańczuk i Katarzynie Rzechółce za okazaną pomoc przy organizacji zajęć.

• Kto dziś rano wcześniej wstał…

ten miał okazję udać się porannym pociągiem do Szczecina, by po pierwsze-zwiedzić Podziemne Trasy Szczecina i po drugie- wziąć udział w ciekawych warsztatach na Politechnice Morskiej w Szczecinie.

Uczniowie klasy 5b wszystkie atrakcje mają już za sobą, ale pozostało to co najcenniejsze- wspólne wspomnienia i dużo, dużo wiedzy!

• Program Stypendialny Horyzonty

Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 mogą ubiegać się o sfinansowanie nauki w szkole średniej w Szczecinie i innych dużych miastach Polski. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie wakacje i zimowe ferie, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł netto na osobę.

• Uwaga Ósmoklasiści !!!!

W ten czwartek na webinarze ZDAY ciąg dalszy o figurach! Poznasz niezbędną wiedzę potrzebną do obliczeń na egzaminie.

Karol Wilczyński przypomni, jak obliczać pola i obwody poszczególnych figur. Zdradzi także, jakie ”niespodzianki” mogą pojawić się na egzaminie. Rozegrany zostanie również konkurs dla uczestników.

• Ekopierwszaki

W naszej szkole odbyły się zajęcia pod hasłem „Segreguję i nigdy tego nie pożałuję” organizowane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Gryfinie. To kolejne wydarzenie z planowanej serii wydarzeń dla dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy. Zajęcia dotyczą segregacji śmieci. W sali gimnastycznej umieszczane są kolorowe pojemniki, worki do segregacji, brystol oraz niezbędne artykuły plastyczne. Dzieci w aktywny i twórczy sposób uczestniczą w zajęciach. Tworzą hasła, rysunki i wykonują prace plastyczne m.in. na kolorowych pojemnikach. Prace plastyczne ozdobią nasze miasto a kolorowe pojemniki na śmieci wykorzystywane będą podczas organizowanych wydarzeń.

• Projekt z ZUS

Naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Zakładu Usług Społecznych w Gryfinie.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas 7 i 8 na jakie świadczenie mogą liczyć oraz dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym.

• Gadulstwo, paplanie, gadka szmatka -podczas lekcji

Jak poradzić sobie z chętną do rozmów podczas lekcji młodzieżą? Szczególnie jeżeli tematem zainteresowania niekoniecznie jest język niemiecki. Narodził mi się w głowie pewien pomysł. A może być tak uczniowie, chcąc wykorzystać swoją nadmierna energie na rozmowę między sobą przełożą ją na omówienie zagadnienia podczas lekcji dla całej klasy. Jest to ciekawe doświadczenie z uwagi na to, że uczniowie maja okazje wczuć się w rolę nauczyciela i zaobserwować jak wygląda „gadka szmatka” innych uczniów podczas prowadzenia lekcji.

• Uwaga Ósmoklasiści!

Zespół ZDAY.pl zaprasza uczniów klas 8 na darmowy webinar:

Ile pamiętasz z książki “Kamienie na szaniec”? Warto odświeżyć te informacje przed majowymi egzaminami!

Świetną okazją będzie webinar ZDAY, 29 lutego o godzinie 19:00. W tym tygodniu nauczyciel i twórca kursu przygotowującego do egzaminu z polskiego, Marek Lepczak, wytłumaczy, jak „Kamienie na szaniec” mogą przydać się przy pisaniu egzaminu ósmoklasisty.

• Szczypiorkowe śniadanie

Uczniowie klasy 1b w piątek samodzielnie przygotowali kanapki. Najpierw rozmawiali o tym, dlaczego ten pierwszy posiłek jest tak ważny dla naszego organizmu. Później poznali wartości odżywcze składników wykorzystanych kanapkach.

Każdą kanapkę udekorowali szczypiorkiem wyhodowanym w klasie.

• Konkurs kulinarny

W Dniu 27.03.2024 r. w stołówce szkolnej o godz. 9.15 odbędzie się konkurs

dla klas IV - VI

„ZDROWIE NA TALERZU” -

- przygotowanie zdrowej, wiosennej sałatki.

Zgłoszenia zespołów przyjmują pedagodzy do 15.03.2024

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym

• Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

W dzisiejszym dynamicznym społeczeństwie, pełnym wyzwań i presji, zagadnienia związane z zdrowiem psychicznym, zwłaszcza w kontekście dzieci i nastolatków, stają się coraz bardziej palącym problemem.

Jednym z nich, który wymaga szczególnej uwagi i zrozumienia, jest problem depresji u najmłodszych. Choć przez długi czas mówiono o depresji głównie w kontekście dorosłych, to jednak coraz bardziej uświadamiamy sobie, że dotyka ona także dzieci i młodzież, kształtując ich rozwój i perspektywę na świat.

liczba odwiedzin: 2722095
    • Telefony zaufania