Poniedziałek - lekcje zostają skrócone od 1 godziny
- 7.30- 8.00
- 8.05- 8.35
- 8.40- 9.10
- 9.20- 9.50
- 9.55- 10.25 (przerwa obiadowa)
- 10.40- 11.10 (przerwa obiadowa)
- 11.25- 11.55
- 12.00- 12.30
- 12.35- 13.05
- 13.10- 13.40
Poniedziałek - lekcje zostają skrócone od 1 godziny
W czwartek 17.06 oraz w piątek 18.06 z powodu nadchodzących upałów lekcje zostaną skrócone wg poniższego:
CZWARTEK – lekcje zostają skrócone od 4 godziny
PIĄTEK- lekcje zostają skrócone od 1 godziny
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówek
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dostępny pod poniższym linkiem
kwestionariuszwstepnegowywiaduprzesiewowegoprzedszczepieniemosobyniepelnoletniejprzeciwcovid19.pdf
Zapraszamy miłośników fotografii do udziału w konkursie
"Zrób zdjęcie radości"
Weźcie swoje aparaty fotograficzne lub smartfony i zróbcie zdjęcie radości.
To może być piękna wiosna na ulicach, w lesie czy na łące, albo wesołe zabawy na podwórku czy wspólne chwile ze spotkanymi po powrocie do szkoły kolegami i koleżankami z klasy.
Albo Twój pies czy kot śpiący w niepowtarzalnej pozie. Sfotografuj radość !
Organizatorem konkursu jest Rzecznik Praw Dziecka
Zdjęcia i podpisany formularz należy przesłać pod wskazany adres: konkurs@brpd.gov.pl
Szczegóły dotyczące fotografii znajdują się w pliku "ogłoszenie o konkursie"
Zalacznik_nr_1_-_Formularz_zgloszenia_i_oswiadczenie.docx
„Dnia 19 .05.2021 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uroczystość odbyła się w nowo wyremontowanej – choć jeszcze bez regałów i książek – bibliotece szkolnej. Po krótkiej części artystycznej Pani Dyrektor – Elżbieta Wnuk oraz Pani Wicedyrektor – Arleta Fabjańczuk przyjęły dzieci klas pierwszych do grona czytelników. Uczniowie otrzymali pamiątkowe „Wyprawki pierwszoklasisty” oraz pamiątkowe dyplomy. Na koniec dzieci zaśpiewały hymn szkoły, a całość uroczystości uwieczniona została na pamiątkowych zdjęciach. Po uporządkowaniu biblioteki po remoncie, ustawieniu nowych regałów i ułożeniu na nich książek, uczniowie klas pierwszych – jako pierwsi – zostaną zaproszeni do odwiedzin w nowej bibliotece.”
1 Czerwca tj. we wtorek
Obchodzić będziemy w naszej szkole
„DZIEŃ DZIECKA”
W tym dniu, ubieramy się na kolorowo!
Zaprasza
Samorząd Uczniowski
Klasa 2b uczestniczyła w akcji #beeYOPE, której celem jest promowanie wiedzy o pszczołach i stwarzanie im dogodnych warunków do życia. Dzieci obejrzały film edukacyjny „ Wywiad z pszczołą ”i rozwiązywały wesołe zadania w zeszytach ćwiczeń otrzymanych od Fundacji Łąka. Ponadto, każdy z uczniów otrzymał drobne upominki od organizatora akcji. Podsumowaniem akcji było wysianie łąki kwietnej na szkolnym trawniku. Wysianie łąki to drobny gest w porównaniu do tego, ile zawdzięczamy pszczołom. Organizacja Narodów Zjednoczonych sporządziła listę ponad 100 roślin uprawnych, które zapewniają 90% żywności w 146 krajach świata. Aż 71 z nich jest zapylanych przez pszczoły. Wyobrażacie sobie świat bez owoców? Bez warzyw? Bez kawy? Bez miodu?
Sebastian Miesiąc
Film promocyjny:
https://drive.google.com/file/d/1GGI6V4Id-mtOIdYz2ntBLdBUDs5POsg4/view?usp=sharing
Zasady rekrutacji:
Wybrany lapbook został wykonany w ramach lekcji przyrody. Stworzyły go uczennice klasy 4b : Gabriela Ulitko i Florentyna Karpierz. Praca została wykonana z zastosowaniem wielu technik plastycznych. Lapbook posiada wymiary 50cm * 50cm, składa się z 10 stron oraz pięknie zaprojektowanej okładki. Znajdziemy tutaj ciekawostki ekologiczne dotyczące segregacji odpadów, strefę edukacyjną z zagadkami i krzyżówkami oraz materiały dydaktyczne: płytki PET, granulat i stan płynny plastiku oraz gotowe wytwory.
Pozostałe lapbooki wykonali : Hanna Sztylke, Miriam Kwiatek, Maja Hrycaj, Oskar Wojtczak, Kowalska Weronika i Lena Trentkiewicz – prace wyeksponowane na holu szkoły.
Sebastian Miesiąc – koordynator projektu.
Świetlica na fali i Samorząd Uczniowski,
składają serdeczne podziękowania Wszystkim Przyjaciołom Szkoły,
którzy włączyli się do akcji „Opatrunek na ratunek”.
Przyniesione środki opatrunkowe wesprą przychodnie i szpitale misyjne w Afryce.
Drodzy Uczniowie
w poniższym linku
udostępniamy informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Miło nam powiadomić, że nasza szkoła zdobyła certyfikat potwierdzający udział w programie edukacyjnym Akademia Lubella w roku szkolnym 2020/2021.
Ideą programu było promowanie zdrowego stylu życia i ograniczanie problemu marnowania żywności.
Sebastian Miesiąc
od 4 maja 2021 r.
uczniowie klas 1 - 3
wracają do nauki stacjonarnej
Szczegółowe informacje wychowawcy klas umieszczą w dzienniku elektronicznym.
Człowiek, mieszkaniec Ziemi, powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Należy, więc podkreślać, jak ważna
jest świadomość każdego z nas z zakresu ekologii i ochrony przyrody.
22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Z tej okazji dołączyliśmy do wirtualnego wydarzenia organizowanego przez NASA, którego zadaniem było promowanie ekologicznych postaw i uświadamianie o problemach, związanych ze zmianą klimatu. Nasi uczniowie uczestniczyli w dyskusjach panelowych i czatach z ekspertami NASA, którzy pochylali się nad losem naszej planety i nagłaśniali globalne problemy, opowiadali o swojej pracy i stosowanych w niej metodach badań. Naukowcy pokazali nam, w jaki sposób systemy naturalne
- ziemia, woda, powietrze, lód - łączą się i wpływają na siebie nawzajem oraz na nasz klimat.
Młodzież, szukając hasła (klucza do szklarni), mogła pogłębić swoją wiedzę na temat roślin uprawianych w kosmosie, które stanowią część badań mających na celu utrzymanie załogi w zdrowiu (są dobrym źródłem witaminy C i witaminy K) podczas długich misji badania Księżyca i Marsa. Każdy uczestnik tego wydarzenia, mógł pobrać materiały naukowe w postaci: gier, filmów, plakatów, kolorowanek, eBook’ów, tapet na telefon i pulpit, kart pracy.
Miłym upominkiem dla uczniów okazał się certyfikat ze zdjęciem i podpisem amerykańskiego astronauty Richarda Roberta Arnolda II, któremu powierzono funkcję specjalisty misji - edukatora w załodze STS-119. Wyprawa odbyła się 15 – 28 marca 2009 na statku Discovery F-36 i trwała 12 dni 19 godzin 29 minut 33 sekundy. „Ricky” cieszył się również dużym uznaniem wśród zadających pytania na panelu dyskusyjnym.
Pomimo stresu związanego z zadaniem pytania w języku angielskim ekspertowi NASA, uczniowie bardzo pozytywnie
i z niedowierzaniem wspominają chwilę, gdy jak sami mówią „człowiek z NASA odpowiedział na nie”. Pamiątką pozostaną screen’y oraz wirtualne spotkania uwiecznione w postaci nagrań.
Koordynator wydarzenia
– nauczyciel fizyki Eliza Bodys
Nie ważne, że pandemia, nie ważne, że nauka zdalna...,
WAŻNE, że bez względu na utrudnienia nasi uczniowie chcą zmieniać świat!
Niesamowity odzew dla akcji: 5 dla Lasu - 5 dla Ziemi.
Brawo! Brawo! BRAWO !!!
Jestem z Was dumna
Anna Brzeskot
Od 26.04.2021 r. klasy I-III przechodzą na nauczanie hybrydowe.
Plan zajęć przekażą wychowawcy klas.
Klasy IV - VIII nadal pozostają na nauczaniu zdalnym.
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi
dlatego nasza ekipa z kółka informatycznego przygotowała dla Was coś miłego
Zapraszamy do obejrzenia filmów zrealizowanych w programie Canva
Autorami są: Amelka Rumocka, Amelka Szczepanowska oraz Mateusz Naruszczka
opiekun grupy
Marta Mróz
Uczniowie klasy 4b w ramach zajęć z przyrody, mieli za zadanie sfotografować piękno najbliższej okolicy, w celu stworzenia galerii z okazji Dnia Ziemi. Poniżej przedstawiamy zdjęcia naszych przyrodników.
Nauczyciel przyrody.
Powered by aSc EduPage