• PAMIĘTAJ - BĄDŹ BEZPIECZNY !!!

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych w ramach programu Aktywni Błękitni organizowanym przez Wody Polskie. Zajęcia przeprowadzili policjanci z Policja Zachodniopomorska Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego ( zwłaszcza na obiektach wodnych ) oraz mogli się dowiedzieć o ewentualnych konsekwencjach wynikających z nieracjonalnego korzystania z Internetu. Ponadto uczniowie mogli śledzić specjalistyczny pokaz pierwszej pomocy z użyciem fantoma. Poniżej relacja fotograficzna.

Koordynator – Sebastian Miesiąc

• Godzina Kodowania

• W tygodniu od 4 do 7 grudnia 2023 r. na zajęciach informatyki realizowaliśmy zadania związane z udziałem w #HourOfCode

Godzina Kodowania™ to globalna inicjatywa Tygodnia Edukacji Informatycznej i Code.org mająca na celu wprowadzenie milionów uczniów w ciągu jednej godziny do informatyki i programowania komputerowego.

Uczniowie klas 4, 5 i 6 kodowali i sterowali obiektem na ekranie za pomocą przygotowanej przez zespół Hour of Code® aktywności, w której zastosowane zostały komponenty sztucznej inteligencji – Potańcówka – Edycja AI oraz AI dla oceanów. Tworzyli plakaty interaktywne, których treści kodowali w programie Scratch za pomocą kontrolera Makey Makey.

Uczniowie klas 7 i 8 zafascynowani Minecraft Education rozwiązywali zadania w światach „Generation AI” oraz „Sztuczna inteligencja” za pomocą bloków kodowych dostępnych w języku polskim oraz angielskim.

Na zajęciach edukacji informatycznej w klasie 3b w ramach Godziny Kodowania™ wykorzystano matę do kodowania. Wyzwaniem uczniów było odczytanie koordynatów i ułożenie na macie wzoru z kolorowych kartoników i kubeczków. Kolejnym zadaniem dzieci było stworzenie programu offline. Zaprogramowanie drogi Św. Mikołaja do rozstawionych domków na macie za pomocą krążków matematycznych (cyfr i strzałek)

Podczas zajęć wszyscy uczniowie rozwijali kompetencje matematyczne, logiczne, algorytmiczne myślenie oraz umiejętności pracy zespołowej.

Marta Mróz

nauczyciel informatyki

• PRACUSIE Z GRUP PROJEKTOWYCH

• W Mikołajki w naszej szkole, Burmistrz Mieczysław Sawaryn wręczył uczestnikom Programu Ogródków Edukacyjnych nagrody za realizowane działania. W programie brało udział 40 uczniów.  Dzieci od 1 października 2022 roku do 20 grudnia 2023 aktywnie uczestniczyły w żywych i praktycznych lekcjach dotyczących pielęgnacji roślin i terenów zielonych. Każda grupa odpowiadała za określony teren zielony na terenie naszego miasta.

Działania edukacyjne realizowane były w ramach projektu "Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktur w Gryfinie", finansowanego ze środków Funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz z budżetu państwa. Wspólnie działamy na rzecz zielonej Europy.

Opiekunowie grup : Anna Brzeskot

Sebastian Miesiąc

• PACZKA DLA SENIORA

• Pedagodzy szkolni zapraszają

do wzięcia udziału w akcji charytatywnej

„PACZKA DLA SENIORA”

Zbieramy: dezodoranty w kulce i sprayu, kawę, herbatę, słodycze i skarpety.

Paczka będzie przeznaczonadla Domu Pomocy społecznejw Dębcach.

Przyniesione dary składamy do wyznaczonego pojemnika w holu szkoły.