ten miał okazję udać się porannym pociągiem do Szczecina, by po pierwsze-zwiedzić Podziemne Trasy Szczecina i po drugie- wziąć udział w ciekawych warsztatach na Politechnice Morskiej w Szczecinie.
Uczniowie klasy 5b wszystkie atrakcje mają już za sobą, ale pozostało to co najcenniejsze- wspólne wspomnienia i dużo, dużo wiedzy!
Pierwszym punktem naszej wycieczki były podziemne trasy Szczecina mieszczące się pod dworcem PKP.Trzeba było przejść długimi korytarzami dwa poziomy schronów, odkrywając tajemnice tego miejsca, obejrzeć wyjątkowe wystawy tematyczne, zatrzymać się i poczuć się tak jakby za pomocą jakiego niezwykłego wehikułu przeniesiono nas w czasie. Była też okazja posłuchać historycznych opowieści pani przewodnik i pooglądać zdjęcia starego Szczecina.
Następnie była możliwość poznania miasta, bowiem kolejna atrakcja czekała na młodzież w budynku wyższej uczelni, Politechniki Morskiej.
Uczniowie klasy 5 b otrzymali bowiem zaproszenie udziału w warsztatach organizowanych w ramach projektu łączącego tradycje morskie z naukowymi nowymi technologiami. „Akademia Młodego Wilczka” jest kompleksowym programem popularyzacji wśród dzieci i młodzieży niezwykłego świata nauki.Zajęcia miały miejsce w laboratoriach i symulatorach Politechniki Morskiej w Szczecinie.Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Co słychać na morzu?Szum…” podczas, których zgłębiali wiedzę o zagadnieniach nawigacji, sygnalizacji Alfabetem Morse’a, a w symulatorze łączności GMDSS przeprowadzili łączności pomiędzy statkami, wykorzystując wcześniej poznane procedury komunikacji.Zadania były trudne, ale nasze wilczki morskie spisały się na medal. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat udziału w zajęciach oraz gwizdki, które na morzu, na szalupach ratunkowych, również umożliwiają nawiązanie łączności z inną jednostką.
Bardzo dziękujemy naukowcom Politechniki Morskiej za niezwykle zajęcia, zaś Pani Angelice Gierońskiej- Skrzeczkowskiej oraz Panu kpt.ż.w. Sebastianowi Skrzeczkowskiemu za zaproszenie do udziału w programie.