• Konkurs "Karmnik dla ptaków"

• RODZINNY  KONKURS POD TYTUŁEM

„KARMNIK DLA PTAKÓW”

Dyrektor Szkoły, Szkolne Koło Przyrody oraz Rada Rodziców zapraszają do udziału w rodzinnym konkursie  „ Karmnik dla ptaków „.

Szkolny konkurs adresowany jest do uczniów i ich rodziców ( klasy 1-8 ). Zadaniem jest wykonanie  karmnika dla ptaków. Użyte materiały oraz technika wykonania są dowolne.

Ocenie jury podlegać będą: pomysłowość, staranność i estetyka pracy, stopień użyteczności. Gotowe karmniki zostaną powieszone na terenie naszej szkoły. Wspólnie będziemy dbać o to, aby ptakom nie zabrakło pokarmu podczas nadchodzącej zimy. Do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem                    i nazwiskiem autorów pracy oraz klasą.

Gotowe i podpisane karmniki należy przynieść do pana Sebastiana

do dnia 20 października.

Czekają nagrody !!!

Sebastian Miesiąc

• Dzień Kropki

• 15 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Dlatego jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W tym dniu zorganizowano wiele działań, które pomogły uczniom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka, która można była obejrzeć w galerii na piętrze.

Nie ma rzeczy niemożliwych…Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości!

Za wspólną zabawę dziękuje, Samorząd Uczniowski.

• Program Ogródków Edukacyjnych

• Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpi do Programu Ogródków Edukacyjnych dla młodzieży szkolnej.

Program ten skierowany do grupy młodzieży szkolnej mający na celu żywą i praktyczną naukę nt. roślinności i jej odpowiedniej pielęgnacji, a także współodpowiedzialności za zrównoważony rozwój miasta i gminy. Działanie przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej w zakresie zmian klimatu.

Na czym to będzie polegać?

Każda ze szkół podstawowych na terenie miasta Gryfina dostanie pod opiekę jeden teren zielony w celu prowadzenia żywych lekcji przyrody oraz zaangażowania uczniów w praktyczną naukę pielęgnacji zieleni.            Każdy teren zostanie wyposażony w odpowiedni sprzęt ogrodniczy i nawadniający. W projekcie przewidziano nagrody na zakończenie jego realizacji.

Sebastian Miesiąc

Anna Brzeskot